34ADP21B1M2RT
Description
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V
DataSheet
34ADP21B1M2RT PDF
Type Description
Series:34A
Circuit:DPDT
Switch Function:On-Mom
Current Rating (Amps):0.4VA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:20 V
Voltage Rating - DC:20 V
Actuator Type:Standard Round
Actuator Length:10.41mm
Illumination Voltage (Nominal):-
Termination Style:PC Pin
Panel Cutout Dimensions:Circular - 6.35mm Dia
Bushing Thread:1/4-40
Ingress Protection:-
Features:-
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C