200MSP4T1B3M7REH
Description
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
DataSheet
200MSP4T1B3M7REH PDF
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount, Right Angle, Vertical
Circuit:SPDT
Switch Function:Mom-Off-Mom
Current Rating (Amps):0.4VA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:20 V
Voltage Rating - DC:20 V
Actuator Type:Standard Round
Actuator Length:9.40mm
Termination Style:PC Pin
Panel Cutout Dimensions:Circular - 4.95mm Dia
Bushing Thread:10-48
Ingress Protection:-
Features:Epoxy Sealed Terminals
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C