34ASP22B4M7QT
Description
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V
DataSheet
34ASP22B4M7QT PDF
Type Description
Series:34A
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Through Hole, Right Angle, Vertical
Circuit:SPDT
Switch Function:On-Mom
Current Rating (Amps):5A (AC/DC)
Voltage Rating - AC:125 V
Voltage Rating - DC:28 V
Actuator Type:Standard Round
Actuator Length:5.08mm
Illumination Voltage (Nominal):-
Termination Style:PC Pin
Panel Cutout Dimensions:-
Bushing Thread:Unthreaded
Ingress Protection:-
Features:-
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C