34A4P38T7M1RT
Manufacturer
Grayhill, Inc.
VIGOR # :
Description
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V
Catalog
Toggle Switches
DataSheet
34A4P38T7M1RT PDF
Type Description
Series:34A
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Circuit:4PDT
Switch Function:On-Off-On
Current Rating (Amps):0.4VA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:20 V
Voltage Rating - DC:20 V
Actuator Type:Standard Round
Actuator Length:17.45mm
Illumination:Non-Illuminated
Illumination Type, Color:-
Illumination Voltage (Nominal):-
Termination Style:Solder Lug
Panel Cutout Dimensions:Circular - 11.91mm Dia
Bushing Thread:15/32-32
Ingress Protection:-
Features:-
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C