BPT-150MM
Description
150 MM WIDE, BLUE MASKING TAPE
DataSheet
BPT-150MM PDF
Backing, Carrier:Polyester Film
Thickness:0.0030" (3.0 mils, 0.076mm)
Thickness - Adhesive:0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness - Backing, Carrier:0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Width:5.91" (150.00mm)
Usage:Masking
Temperature Range:-99°F ~ 399°F (-73°C ~ 204°C)
Quantity Unit Price Ext. Price
3M 2090 1
3M 2090 1" X 5"-500