GCTP-10MM
Description
10 MM WIDE GLASS CLOTH MSK TAPE
DataSheet
GCTP-10MM PDF
Backing, Carrier:Glass Cloth
Thickness:0.0070" (7.0 mils, 0.178mm)
Thickness - Adhesive:0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness - Backing, Carrier:0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Width:0.39" (10.00mm)
Usage:Masking, Sealing
Temperature Range:-99°F ~ 392°F (-73°C ~ 200°C)