13-3/4X15FT
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
13 3/4"X15' BOXED BZ
Catalog
Tape
DataSheet
13-3/4X15FT PDF
Type Description
Series:Scotch® 13
Package:Bulk
Part Status:Active
Tape Type:Electrical, Semi-Conductive
Adhesive:Rubber, Self Fusing
Backing, Carrier:Ethylene Propylene Rubber
Thickness:0.0300" (30.0 mils, 0.762mm)
Thickness - Adhesive:-
Thickness - Backing, Carrier:-
Width:0.75" (19.05mm) 3/4"
Length:15' (4.6m) 5 yds
Color:Black
Usage:Splicing
Temperature Range:194°F (90°C) Max
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
3M 2090 11
3M 2090 11" X 60YD
PAINTER TAPE BLUE 11" 60YD
3M 2090 0.125
3M 2090 0.125" X 60YD
TAPE MASKING BLUE 1/8"X 60YDS
3M 3430 1.5" X 2"-25
TAPE REFLECT 1 1/2"X 2" 25/PK
DC/DC CONV 5V 24V 12V -12V 185W
FUSE BOARD MNT 375MA 125VAC/VDC
FUSE BRD MNT 500MA 277VAC 250VDC