3M 950 CIRCLE-0.750"-250
Description
TAPE ADHSV TRNSFR 3/4" DIA 250RL
Catalog
Tape
DataSheet
3M 950 CIRCLE-0.750"-250 PDF
Type Description
Series:950
Package:Bulk
Part Status:Active
Tape Type:Adhesive Transfer
Adhesive:Acrylic, 300
Backing, Carrier:Liner
Thickness:0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Thickness - Adhesive:0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Thickness - Backing, Carrier:-
Width:0.75" (19.05mm) 3/4" dia
Length:-
Color:Clear
Usage:-
Temperature Range:180°F (82°C) Max