
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VHB™ 4951 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyester Film |
| Thickness: | 0.0450" (45.0 mils, 1.143mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0430" (43.0 mils, 1.092mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Width: | 0.50" (12.70mm) 1/2" |
| Length: | 2.00" (50.80mm) |
| Color: | White |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 200°F (93°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 4951 0.5" X 2"-100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COAT 13/16" DIA 1000/RL
TAPE ADH TRAN 9 1/4"X9 1/4" 25RL
TAPE ADHSV TRAN 5/16" DIA 250RL
MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVPECL
CONN SOCKET 8POS 0.1 GOLD PCB
TAPE DBL COATED 1/2"X 2" 100/PK