
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4380 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Aluminum Foil |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Aluminum Foil |
| Thickness: | 0.0033" (3.3 mils, 0.084mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0013" (1.3 mils, 0.033mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Width: | 0.63" (16.00mm) 5/8" |
| Length: | 180' (55.0m) 60 yds |
| Color: | Silver |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | -30°F ~ 300°F (-34°C ~ 150°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4 |
Current price of 3M 4380 0.625" X 60YD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE ALUM FOIL SIL 0.69"X 60YDS
TAPE INSUL AMB 3/4"X 6" 100/ROLL
TAPE DBL COAT WHT 1/2"X 6" 25/PK
RES 10 OHM 5% WW
MEMS OSC XO 1.0000HZ NANODRIVE
MEMS OSC XO 166.66666MHZ LVCMOS
TAPE ALUM FOIL SIL 5/8"X 60YDS