
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VHB™ 4959 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyester Film |
| Thickness: | 0.1200" (120.0 mils, 3.048mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.1180" (118.0 mils, 2.997mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Width: | 3.00" (76.20mm) |
| Length: | 3.00" (76.20mm) |
| Color: | White |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 300°F (149°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M 4959 3" X 3"-12 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE FILM CLEAR 4" DIA 100/ROLL
TAPE ADHSV TRNSFR CLR 10"X 5YDS
TAPE ADHSV TRNSFR CLR 7/8"X 60YD
DC DC CONVERTER 12V 200W
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
250 FLAG FASTON REC
TAPE DBL COATED WHT 3"X 3" 12/PK