
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VHB™ F9460PC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Adhesive Transfer |
| Adhesive: | Acrylic, 100MP |
| Backing, Carrier: | Polycoated Kraft Liner |
| Thickness: | 0.0060" (6.0 mils, 0.152mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0040" (4.0 mils, 0.102mm) |
| Width: | 0.88" (22.35mm) 7/8" |
| Length: | 180' (55.0m) 60 yds |
| Color: | Clear |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 300°F (149°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M F9460PC 0.875" X 60YD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COATED 1 1/2"X 7" 25/PK
B1633 CLEAR ANTI-STATIC CELLULOS
TAPE DBL COATED GRY 1"X 5" 15/PK
FIXED IND 3.4NH 150MA 1.2 OHM
XTAL OSC VCXO 222.527472MHZ HCSL
TAPE ADHSV TRNSFR CLR 7/8"X 60YD
DC DC CONVERTER 5.8V 50W