
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 7419 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Film |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyimide |
| Thickness: | 0.0018" (1.8 mils, 0.046mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0008" (0.8 mils, 0.021mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm) |
| Width: | 2.50" (63.50mm) 2 1/2" |
| Length: | 108' (32.9m) 36 yds |
| Color: | Amber |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 7419 2.5" X 36YD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COAT WHT 3/4" DIA 5/RL
TAPE LAMINATING CLR 2"X 4" 25/RL
TAPE DBL COAT WHT 7"X 9" 2/PACK
MEMS OSC XO 33.3330MHZ LVCMOS LV
TAPE FILM AMBER 2 1/2"X 36YDS
DC DC CONVERTER 12V 75W
DC DC CONVERTER 28V 100W