
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VHB™ 4959 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyester Film |
| Thickness: | 0.1200" (120.0 mils, 3.048mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.1180" (118.0 mils, 2.997mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Width: | 7.00" (177.80mm) |
| Length: | 9.00" (228.60mm) |
| Color: | White |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 300°F (149°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 4959 7" X 9"-2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE MASKING GOLD 2 1/2"X 36YDS
TAPE ELECTRICAL CLR 0.47"X 60YDS
TAPE INSUL AMB 1/2"X 3/4" 250/RL
MEMS OSC XO 33.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 25.0000MHZ H/LV-CMOS
TERM BLOCK HDR 8POS 90DEG 2.5MM
TAPE DBL COAT WHT 7"X 9" 2/PACK