
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1139 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Electrical |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyester Film |
| Thickness: | 0.0065" (6.5 mils, 0.165mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 0.47" (11.94mm) |
| Length: | 180' (55.0m) 60 yds |
| Color: | Clear |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 32°F ~ 311°F (0°C ~ 155°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3 |
Current price of 3M 1139 0.47" X 60YD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE INSUL AMB 1/2"X 3/4" 250/RL
TAPE DBL COAT GRY 3/4"X 9" 25/PK
TAPE DBL COATED GRAY 1"X 2" 5PK
TVS DIODE 41.3V 73.5V 1.5KE
DC DC CONVERTER 12V 25W
CAP ALUM 68000UF 20% 63V SCREW
TAPE ELECTRICAL CLR 0.47"X 60YDS