
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VHB™ RP45 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Acrylic Foam |
| Thickness: | 0.0450" (45.0 mils, 1.143mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 0.75" (19.05mm) 3/4" |
| Length: | 9.00" (228.60mm) |
| Color: | Gray |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 200°F (93°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M RP45 0.75" X 9"-25 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COATED GRAY 1"X 2" 5PK
TAPE DBL COATED 2"X 9 1/4" 25/RL
TAPE ADHSV TRNSFR 3/4"X 6" 100RL
RES THICK FILM AXIAL
PG36 MULTI CABLE PVDF/TPE/BK
TAPE DBL COAT GRAY 1"X 4" 100/PK
TAPE DBL COAT GRY 3/4"X 9" 25/PK