
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5419 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Masking |
| Adhesive: | Silicone |
| Backing, Carrier: | Polyimide |
| Thickness: | 0.0027" (2.7 mils, 0.069mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0017" (1.7 mils, 0.043mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm) |
| Width: | 2.50" (63.50mm) 2 1/2" |
| Length: | 108' (32.9m) 36 yds |
| Color: | Gold |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | -100°F ~ 500°F (-73°C ~ 260°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 5419 2.5" X 36YD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE ELECTRICAL CLR 0.47"X 60YDS
TAPE INSUL AMB 1/2"X 3/4" 250/RL
TAPE DBL COAT GRY 3/4"X 9" 25/PK
DC DC CONVERTER 18.5V 100W
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
CONN PLUG HSNG MALE 6POS INLINE
TAPE MASKING GOLD 2 1/2"X 36YDS