
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 502FL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Laminating |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyethylene-Terephthalate (PET) |
| Thickness: | 0.0040" (4.0 mils, 0.102mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Width: | 0.75" (19.05mm) 3/4" |
| Length: | 4.00" (101.60mm) |
| Color: | Clear |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M 502FL 0.75" X 4"-100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COAT GRAY 8"X 9" 2/PACK
TAPE ELECT AMB 3"X 9 1/4" 25/RL
TAPE ADHSV TRNSFR CLR 3/8"X 5YDS
CONN HEADER SMD 21POS 1MM
DC DC CONVERTER 36V 75W
M24X1.5 MARINE BR EPDM
TAPE LAMINATING 3/4"X 4" 100/RL