
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VHB™ 4943F |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyester Film |
| Thickness: | 0.0450" (45.0 mils, 1.143mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0430" (43.0 mils, 1.092mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Width: | 8.00" (203.20mm) |
| Length: | 9.00" (228.60mm) |
| Color: | Gray |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 200°F (93°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 4943F 8" X 9"-2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE ELECT AMB 3"X 9 1/4" 25/RL
TAPE ADHSV TRNSFR CLR 3/8"X 5YDS
TAPE DBL COATED WHT 8"X 9" 10/PK
XTAL OSC VCXO 216.0000MHZ LVDS
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM
TAPE DBL COAT GRAY 8"X 9" 2/PACK