
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VHB™ 4930 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Paper |
| Thickness: | 0.0250" (25.0 mils, 0.635mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0220" (22.0 mils, 0.559mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0030" (3.0 mils, 0.076mm) |
| Width: | 0.38" (9.65mm) 3/8" |
| Length: | 15' (4.6m) 5 yds |
| Color: | White |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 200°F (93°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 0.375-5-4930 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE GLASS CLOTH BROWN 9"X 36YDS
TAPE DBL COATED NAT 3"X 9" 25/PK
TAPE ADHSV TRAN 0.93" DIA 500RL
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ LVDS
CONN HEADER VERT 58POS 2.54MM
TAPE DBL COATED WHITE 3/8"X 5YDS