
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 467MP |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Adhesive Transfer |
| Adhesive: | Acrylic, 200MP |
| Backing, Carrier: | Polycoated Kraft Liner |
| Thickness: | 0.0065" (6.5 mils, 0.165mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0023" (2.3 mils, 0.058mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0042" (4.2 mils, 0.107mm) |
| Width: | 0.93" (23.70mm) dia |
| Length: | - |
| Color: | Clear |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 60°F ~ 100°F (16°C ~ 38°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M 467MP CIRCLE-0.933"-500 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE LEAD FOIL SIL 1 3/8"X 36YDS
TAPE FILM AMB 8"X 9 1/4" 25/ROLL
TAPE MASKING TAN 2"X 2" 500/ROLL
CONN HEADER R/A 16POS 2.54MM
SOCKET 10 CONTACTS SINGLE ROW
TAPE DBL COATED 1/2" DIA 250/RL
TAPE ADHSV TRAN 0.93" DIA 500RL