
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 7419 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Film |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyimide |
| Thickness: | 0.0018" (1.8 mils, 0.046mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0008" (0.8 mils, 0.021mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm) |
| Width: | 8.00" (203.20mm) |
| Length: | 9.25" (234.95mm) 9 1/4" |
| Color: | Amber |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 7419 8" X 9.25"-25 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE MASKING TAN 2"X 2" 500/ROLL
TAPE ALUM FOIL SIL 1"X 3" 5/PACK
TAPE ADHSV TRNSFR 1/2"X 6" 250RL
XTAL OSC VCXO 163.8400MHZ HCSL
MEMS OSC XO 24.5760MHZ H/LV-CMOS
DC DC CONVERTER 48V 75W
TAPE FILM AMB 8"X 9 1/4" 25/ROLL