
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4008 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic, 100 |
| Backing, Carrier: | Polyurethane Foam |
| Thickness: | 0.1250" (125.0 mils, 3.175mm) 1/8" |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 1.50" (38.10mm) 1 1/2" |
| Length: | 2.00" (50.80mm) |
| Color: | Natural |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 220°F (104°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M 4008 1.5" X 2"-25 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE INDICATOR WHITE 3/8"X 36YDS
TAPE ELECT AMBER 1 5/8"X 36YDS
TAPE ADHSV TRNSFR 3/4"X 4" 5PK
MEMS OSC XO 62.5000MHZ H/LV-CMOS
CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP
-40 TO 85C, 5032, 20PPM, 2.5V, 1
TAPE DBL COATED 1 1/2"X 2" 25/PK