
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5558 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Indicator |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyester Film |
| Thickness: | 0.0060" (6.0 mils, 0.152mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 0.38" (9.65mm) 3/8" |
| Length: | 108' (32.9m) 36 yds |
| Color: | White |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | -40°F ~ 149°F (-40°C ~ 65°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 5558 0.375" X 36YD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE ELECT AMBER 1 5/8"X 36YDS
TAPE ADHSV TRNSFR 3/4"X 4" 5PK
TAPE POLYETHYLENE 2 1/2"X 36YD
XTAL OSC VCXO 245.7600MHZ LVPECL
XTAL OSC XO 25.0000MHZ LVDS
TAPE INDICATOR WHITE 3/8"X 36YDS
DC DC CONVERTER 40V 75W