
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5421 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Polyethylene |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing, Carrier: | UHMW Polyethylene |
| Thickness: | 0.0067" (6.7 mils, 0.170mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0017" (1.7 mils, 0.043mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm) |
| Width: | 2.50" (63.50mm) 2 1/2" |
| Length: | 108' (32.9m) 36 yds |
| Color: | Clear |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | -30°F ~ 225°F (-34°C ~ 107°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 5421 2.5" X 36YD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COATED 1/2"X 3/4" 25/PK
TAPE DBL COATED WHITE 3/4"X 7YDS
TAPE DBL COATED 7"X 7 1/4" 25/RL
XTAL OSC XO 21.6200MHZ CMOS SMD
DC DC CONVERTER 36V 50W
TAPE POLYETHYLENE 2 1/2"X 36YD
FITTING BASE COUPLER OFWHITE