
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Scotch® 2380 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Masking |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing, Carrier: | Crepe Paper |
| Thickness: | 0.0072" (7.2 mils, 0.183mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 7.00" (177.80mm) dia |
| Length: | - |
| Color: | Tan |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 325°F (163°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of HD2380-7.000"-100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE ALUM FOIL 1 5/8" DIA 250/RL
3M VHB TAPE GPH-060GF 3" X 5YD (
TAPE ALUM FOIL 1/2"X 7" 250/RL
XTAL OSC XO 66.0000MHZ CMOS SMD
CONN INSERT SHELL INLINE PNL MNT
CONN HDR .050" 24POS
TAPE MASKING TAN 7" DIA 100/ROLL