
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 8902 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Splicing |
| Adhesive: | Silicone Thermosetting |
| Backing, Carrier: | Polyester |
| Thickness: | 0.0034" (3.4 mils, 0.086mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0014" (1.4 mils, 0.036mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Width: | 2.50" (63.50mm) 2 1/2" |
| Length: | 216' (66.0m) 72 yds |
| Color: | Blue |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | -60°F ~ 400°F (-50°C ~ 204°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 8902 2.5" X 72YD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE MASK 5 3/4"X 5 3/4" 50/RL
TAPE ALUM 10 1/2"X 1 1/4" 25/RL
TAPE DBL COAT 1 1/2"X1 1/4" 25PK
CONN RCPT 76POS 0.05 GOLD PCB
ERC-50-500 665K 1% T-9 EB E3
FUSE SQUARE 250A 690V RECT
TAPE SPLICING BLUE 2 1/2"X 72YDS