
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5557 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Indicator |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Paper |
| Thickness: | 0.0102" (10.2 mils, 0.259mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 3.00" (76.20mm) |
| Length: | 108' (32.9m) 36 yds |
| Color: | White |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 5557 3" X 36YD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COAT GRAY 10"X 10" 2/PK
TAPE SPLICING BLU 1"X 5" 500/RL
TAPE DBL COAT 8 5/8"X1 1/4" 25RL
MEMS OSC XO 156.257812MHZ LVCMOS
TAPE INDICATOR WHITE 3"X 36YDS