
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VHB™ RP25 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Acrylic Foam |
| Thickness: | 0.0250" (25.0 mils, 0.635mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 10.00" (254.00mm) |
| Length: | 10.00" (254.00mm) |
| Color: | Gray |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 200°F (93°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M RP25 10" X 10"-2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE SPLICING BLU 1"X 5" 500/RL
TAPE DBL COAT 8 5/8"X1 1/4" 25RL
TAPE DBL COATED 1/2"X 2" 100/PK
MEMS OSC XO 133.3330MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 72.0000MHZ H/LV-CMOS
DSUB 15 F CRIMP F0 ZINC
TAPE DBL COAT GRAY 10"X 10" 2/PK