
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4462W |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing, Carrier: | Polyethylene Foam |
| Thickness: | 0.0313" (31.3 mils, 0.794mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 0.50" (12.70mm) 1/2" |
| Length: | 2.00" (50.80mm) |
| Color: | White |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 120°F (49°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4 |
Current price of 3M 4462W 0.5" X 2"-100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE ALUM FOIL SILVER 8"X 60YDS
TAPE DBL COATED 5"X 1 1/4" 25/PK
TAPE INSUL AMBER 0.56"X 36YDS
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ LVDS
XTAL OSC XO 50.3000MHZ CMOS SMD
DC DC CONVERTER 7.5V 25W
TAPE DBL COATED 1/2"X 2" 100/PK