
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4496B |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic, 430 |
| Backing, Carrier: | Polyethylene Foam |
| Thickness: | 0.0625" (62.5 mils, 1.588mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 5.00" (127.00mm) |
| Length: | 1.25" (31.75mm) 1 1/4" |
| Color: | Black |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 158°F (70°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4 |
Current price of 3M 4496B 5" X 1.25"-25 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE INSUL AMBER 0.56"X 36YDS
TAPE ALUM FOIL 1 1/2"X 2" 100/RL
TAPE ALUM FOIL 1 1/2"X 6" 100/RL
MEMS OSC XO 62.5000MHZ H/LV-CMOS
ERC-55-500 11.3 1% T-2 EK E3
TERM BLK 9P SIDE ENTRY 10MM PCB
TAPE DBL COATED 5"X 1 1/4" 25/PK