
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 850 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Masking |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyester Film |
| Thickness: | 0.0019" (1.9 mils, 0.048mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0009" (0.9 mils, 0.023mm) |
| Width: | 7.00" (177.80mm) |
| Length: | 9.00" (228.60mm) |
| Color: | Red |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | -60°F ~ 300°F (-50°C ~ 150°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M 850R 7" X 9"-10 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE INDICATOR WHITE 1/4"X 5YDS
TAPE ALUM FOIL SIL 7/16"X 60YDS
TAPE DBL COATED BLK 8"X 8" 10/PK
RES 162K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
SFERNICE FIXED RESISTORS
TERM BLOCK HDR 24POS 90DEG 3.5MM
TAPE MASKING RED 7"X 9" 10/PACK