
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 203 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Masking |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing, Carrier: | Crepe Paper |
| Thickness: | 0.0047" (4.7 mils, 0.119mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 0.25" (6.35mm) 1/4" |
| Length: | 180' (55.0m) 60 yds |
| Color: | Tan |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 200°F (93°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4 |
Current price of 3M 203 0.25" X 55M(PK-8) is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE ELECTRICAL AMBER 12"X 36YDS
TAPE POLYETHYLENE CLEAR 8"X 5YDS
TAPE MASKING GRAY 7/8"X 36YDS
RES 99.995KOHM 1/5W 0.01% RADIAL
XTAL OSC XO 77.7600MHZ HCSL
TAPE MASKING TAN 1/4"X 60YD 8/PK
DC DC CONVERTER 10V 25W