
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VHB™ RP25 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Acrylic Foam |
| Thickness: | 0.0250" (25.0 mils, 0.635mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 1.50" (38.10mm) 1 1/2" |
| Length: | 6.00" (152.40mm) |
| Color: | Gray |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 200°F (93°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M RP25 1.5" X 6"-15 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COAT WHT 6"X 9" 2/PACK
TAPE PHOTO RED 3/4"X 9" 100/ROLL
TAPE DBL COATED WHT 4"X 7" 25/PK
DC DC CONVERTER 3.3V 66W
TAPE DBL COATED 1 1/2"X 6" 15/PK