
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 9495LE |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic, 300LSE |
| Backing, Carrier: | Carrier - Polyester, Liner - Polycoated Kraft |
| Thickness: | 0.0067" (6.7 mils, 0.170mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0062" (6.2 mils, 0.157mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0005" (0.5 mils, 0.013mm) |
| Width: | 0.31" (7.87mm) 5/16" |
| Length: | 180' (55.0m) 60 yds |
| Color: | Clear |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 200°F (93°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3 |
Current price of 3M 9495LE 0.313" X 60YD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE ALUM FOIL SIL 3/8"X 60YDS
TAPE DBL COAT WHT 7"X 8" 4/PACK
TAPE ALUM FOIL SIL 3"X 4" 25/RL
XTAL OSC VCXO 245.7600MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 491.5200MHZ LVPECL
TAPE DBL COATED CLR 5/16"X 60YDS
FUSE PSR CHIP AMD