
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 433 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Aluminum Foil |
| Adhesive: | Silicone Thermosetting |
| Backing, Carrier: | Aluminum Foil |
| Thickness: | 0.0036" (3.6 mils, 0.091mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0016" (1.6 mils, 0.041mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Width: | 0.38" (9.65mm) 3/8" |
| Length: | 180' (55.0m) 60 yds |
| Color: | Silver |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | -65°F ~ 600°F (-54°C ~ 316°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 433 0.375" X 60YD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COAT WHT 7"X 8" 4/PACK
TAPE ALUM FOIL SIL 3"X 4" 25/RL
TAPE DBL COATED CLR 9"X 9" 10/PK
XTAL OSC XO 10.4920MHZ CMOS SMD
MEMS OSC XO 50.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 166.6600MHZ LVCMOS
TAPE ALUM FOIL SIL 3/8"X 60YDS