
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 9088 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic, 375 |
| Backing, Carrier: | - |
| Thickness: | 0.0083" (8.3 mils, 0.211mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 1.00" (25.40mm) |
| Length: | 9.00" (228.60mm) |
| Color: | Clear |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 200°F (93°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M 9088 1" X 9"-100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COATED BLK 2"X 10" 6/PK
TAPE ANTISTATIC CLR 2 1/4"X 72YD
TAPE ADHSV TRAN 6"X 1 1/4" 100RL
DIFFERENTIAL MULTIPLEXER, 1 FUNC
CONN RCPT FMALE 19POS GOLD SLDR
CONN PLUG FMALE 11POS CRIMP
TAPE DBL COAT CLR 1"X 9" 100/RL