
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 425 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Aluminum Foil |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Aluminum, Dead Soft |
| Thickness: | 0.0046" (4.6 mils, 0.117mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0018" (1.8 mils, 0.046mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0028" (2.8 mils, 0.071mm) |
| Width: | 10.00" (254.00mm) |
| Length: | 10.50" (266.70mm) 10 1/2" |
| Color: | Silver |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | -65°F ~ 300°F (-54°C ~ 149°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 425 10" X 10.5"-25 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COAT GRAY 5"X 7" 6/PACK
TAPE DBL COATED 1 1/2"X 10" 6/PK
TAPE DBL COATED CLEAR 5/8"X 5YDS
FAN AXIAL 127X38.5MM 48VDC WIRE
702-20-S-0500-R-HV-1-F-1-SX-N-N
2.0" DIA 3/8" DIA. SHAFT SQUARE
FIXED IND 68NH 440MA 360 MOHM
TAPE ALUM FL 10"X 10 1/2" 25/RL