
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4466B |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing, Carrier: | Polyethylene Foam |
| Thickness: | 0.0625" (62.5 mils, 1.588mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 1.00" (25.40mm) |
| Length: | 4.00" (101.60mm) |
| Color: | Black |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 120°F (49°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M 4466B 1" X 4"-100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COATED 3/4"X 8" 100/RL
TAPE DBL COATED 1/2" DIA 250/RL
TAPE ADHSV TRAN 3"X 1 1/4" 25RL
CONN ADAPT MCX PLUG TO SMA JACK
FIXED IND
CONN PLUG MALE 2POS CRIMP
TAPE DBL COAT BLK 1"X 4" 100/PK