
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 616 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Photographic |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing, Carrier: | UPVC |
| Thickness: | 0.0024" (2.4 mils, 0.061mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0008" (0.8 mils, 0.021mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0016" (1.6 mils, 0.041mm) |
| Width: | 5.00" (127.00mm) |
| Length: | 15' (4.6m) 5 yds |
| Color: | Red |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 5-5-616 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE LAMINATING 9/16" DIA 2000RL
TAPE DBL COAT WHT 10"X 10" 2/PK
TAPE ALUM 1 1/2"X 9 1/4" 100/RL
CONN PLUG FMALE 13POS GOLD CRIMP
RELAY SAFETY 3PST 6A 24V
CABLE 3COND 16AWG BLK SHLD 1000'
TAPE PHOTOGRAPHIC RED 5"X 5YDS