
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Scotch® 2364 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Masking |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing, Carrier: | Crepe Paper |
| Thickness: | 0.0065" (6.5 mils, 0.165mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 6.00" (152.40mm) |
| Length: | 6.00" (152.40mm) |
| Color: | Tan |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 300°F (149°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3 |
Current price of 3M 2364 6" X 6"-50 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COATED WHT 3 3/4"X 5YDS
TAPE GLASS CLOTH 2"X 6" 25/RL
TAPE SPLICING CLEAR 4.72"X 60YDS
ROTARY ENCODER OPTICAL 200PPR
IC DAC 10BIT V-OUT 16TSSOP
DC DC CONVERTER 15V 2W
TAPE MASKING TAN 6"X 6" 50/ROLL