
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 7419 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Film |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyimide |
| Thickness: | 0.0018" (1.8 mils, 0.046mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0008" (0.8 mils, 0.021mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm) |
| Width: | 4.00" (101.60mm) Dia |
| Length: | - |
| Color: | Amber |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 7419 CIRCLE-4.000"-100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE INSUL AMB 1/2"X 1.5" 250/RL
TAPE DBL COAT CLR 3/4"X 8" 25/PK
TAPE DBL COATED 3/4"X 10" 100/RL
RES 953 OHM 0.6W 1% AXIAL
FIXED IND 1.5UH 2.9A 81.4 MOHM
DC DC CONVERTER 15V 1W
TAPE FILM AMBER 4" DIA 100/ROLL