
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 9490LE |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic, 300LSE; Acrylic, 300MP |
| Backing, Carrier: | Carrier - Polyester, Liner - Polycoated Kraft |
| Thickness: | 0.0067" (6.7 mils, 0.170mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0062" (6.2 mils, 0.157mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0005" (0.5 mils, 0.013mm) |
| Width: | 1.50" (38.10mm) 1 1/2" |
| Length: | 7.25" (184.15mm) 7 1/4" |
| Color: | Clear |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 200°F (93°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 9490LE 1.5" X 7.25"-100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE REFLECTIVE GRN 5"X 6" 25/PK
TAPE DBL COATED WHT 5"X 10" 5/PK
TAPE DBL COAT GRAY 7"X 9" 2/PACK
VCO 1060MHZ 0.5-4.5V 31.75X14.99
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
LED COB CXA1310 COOL WHT SQUARE
TAPE DBL 1 1/2"X 7 1/4" 100/RL