
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4462B |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing, Carrier: | Polyethylene Foam |
| Thickness: | 0.0313" (31.3 mils, 0.794mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 0.25" (6.35mm) 1/4" |
| Length: | 15' (4.6m) 5 yds |
| Color: | Black |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 120°F (49°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 11 |
Current price of 0.25-5-4462B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COATED GRAY 2" DIA 5/RL
TAPE DBL COATED NAT 2 3/4"X 5YDS
TAPE ALUM FOIL 1/2"X 3/4" 250/RL
RES 3.48K OHM 1/2W .5% AXIAL
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ LVDS
CAP ALUM 4700UF 20% 400V SCREW
TAPE DBL COATED BLACK 1/4"X 5YDS