
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VHB™ 4929 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyester Film |
| Thickness: | 0.0250" (25.0 mils, 0.635mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0230" (23.0 mils, 0.584mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Width: | 3.00" (76.20mm) |
| Length: | 7.00" (177.80mm) |
| Color: | Black |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 200°F (93°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M 4929 3" X 7"-6 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DUCT CLOTH BLUE 4"X 11YDS
TAPE DBL COATED WHT 3"X 7" 25/PK
TAPE GLASS CLOTH 5"X 6" 25/RL
XTAL OSC VCXO 223.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC XO 6.7800MHZ CMOS SMD
CAP FILM 96.2UF 5% 525VAC RADIAL
TAPE DBL COAT BLK 3"X 7" 6/PACK