34-50-3903-BLUE
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
TAPE DUCT CLOTH BLUE 34"X 50YDS
Catalog
Tape
DataSheet
34-50-3903-BLUE PDF
Type Description
Series:3903
Package:Bulk
Part Status:Active
Tape Type:Duct Cloth
Adhesive:Rubber
Backing, Carrier:Vinyl
Thickness:0.0065" (6.5 mils, 0.165mm)
Thickness - Adhesive:-
Thickness - Backing, Carrier:-
Width:34.00" (863.60mm)
Length:150' (45.7m) 50 yds
Color:Blue
Usage:-
Temperature Range:200°F (93°C) Max
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
3M 4936 4
3M 4936 4" X 7"-6
TAPE DBL COAT GRAY 4"X 7" 6/PACK
3M 60 5.67
3M 60 5.67" X 36YD