
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4026 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic, 100 |
| Backing, Carrier: | Polyurethane Foam |
| Thickness: | 0.0625" (62.5 mils, 1.588mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 1.75" (44.45mm) 1 3/4" dia |
| Length: | - |
| Color: | Natural |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 220°F (104°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 4026 CIRCLE-1.75"-250 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COAT 3 1/2" DIA 100/RL
TAPE DBL COATED CLEAR 1"X 1" 5PK
TAPE POLY ELECTRCAL 2"X72YD-BLK
RES 1.8K OHM 2% 1/2W 1210
XTAL OSC VCXO 216.0000MHZ HCSL
BOARD EVALUATION ADT7420
TAPE DBL COAT 1 3/4" DIA 250/RL