
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4056 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic, 100 |
| Backing, Carrier: | Polyurethane Foam |
| Thickness: | 0.0625" (62.5 mils, 1.588mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 1.50" (38.10mm) 1 1/2" |
| Length: | 3.00" (76.20mm) |
| Color: | Black |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 220°F (104°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M 4056 1.5" X 3"-25 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COAT GRAY 3/4" DIA 5/RL
TAPE DBL COAT NAT 7"X 10" 10/PK
TAPE MASKING TAN 11"X 60YDS
FIXED IND 33NH 400MA 350MOHM SMD
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
MEMS OSC XO 12.2880MHZ LVCMOS LV
TAPE DBL COATED 1 1/2"X 3" 25/PK