
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Scotch® 2380 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Masking |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing, Carrier: | Crepe Paper |
| Thickness: | 0.0072" (7.2 mils, 0.183mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 11.00" (279.40mm) |
| Length: | 180' (55.0m) 60 yds |
| Color: | Tan |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 325°F (163°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 2380 11" X 60YD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COATED GRAY 11"X 5YDS
TAPE ALUM FOIL 7"X 7 1/4" 25/RL
TAPE DBL COAT BLK 3"X 7" 6/PACK
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ HCSL
CONN HEADER VERT 46POS 2.54MM
RES WW 1/2W 5% AXIAL
TAPE MASKING TAN 11"X 60YDS