
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1430 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Aluminum Foil |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Aluminum, Dead Soft |
| Thickness: | 0.0055" (5.5 mils, 0.140mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0005" (0.5 mils, 0.013mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm) |
| Width: | 7.00" (177.80mm) |
| Length: | 7.25" (184.15mm) 7 1/4" |
| Color: | Silver |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | -65°F ~ 300°F (-54°C ~ 149°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 1430 7" X 7.25"-25 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COAT BLK 3"X 7" 6/PACK
TAPE DBL COATED 1 1/2"X 7" 25/PK
TAPE DBL COAT NAT 3/4"X 5" 25/PK
VARISTOR 18V 120A 0805
VI-PF11-CUY 12V 12V/200W 50W F
THERM PAD 32MMX23.4MM 1=25/PK
TAPE ALUM FOIL 7"X 7 1/4" 25/RL